Περιβαντολλογική Αγωγή

Στόχος του Παιδικού μας Σταθμού είναι η ευαισθητοποίηση των παιδιών σε περιβαλλοντικά θέματα και η δημιουργία συλλογικού πνεύματος και ομαδικότητας.Επενδύουμε καθημερινά σ’ ένα καλύτερο αύριο, όχι μόνο για τους μαθητές μας, αλλά και για ολόκληρη την κοινωνία. Ακολουθώντας πιστά τις σύγχρονες τάσεις, για πράσινη ανάπτυξη, αλλά κι ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδιά μας, επενδύουμε στην ανακύκλωση και δείχνουμε το δρόμο στους μαθητές μας προς την ίδια κατεύθυνση. Έτσι υπάρχουν κάδοι ανακύκλωσης μπαταριών (πρόγραμμα ΑΦΗΣ), χαρτιού, καθώς επίσης και κάδος για συλλογή από καπάκια.

Πληροφορίες

Ο παιδικός σταθμός «Η Παραμυθούπολη του νησιού» λειτουργεί ως μία διαδοχική και παιδαγωγική ενότητα των Εκπαιδευτηρίων ΗΛΙΑΔΗ, που λειτουργεί σε διαφορετικό κτίριο.

124010      instagram icon 1

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΗΛΙΑΔΗ